12:22
29/12/2009

Można posłużyć się specjalnym skanerem-wykrywaczem. Poniżej prezentujemy taki, który znajduje szpiegowskie kamery.

Wykrywacz pluskiew

To cudeńko pracuje w zakresie 900MHz – 2.7GHz, a zasilane jest przez 4 paluszki albo z kabla. Wspaniale przechwytuje obraz z różnego rodzaju szpiegowskich kamerek kodujących w systemach PAL, NTSC, CCIR, EIA.

Taki skaner pluskw idealnie uzupełnia możliwości SkyGrabbera, czyli oprogramowania, które ostatnio zrobiło furrorę dzięki możliwości przechwytywania obrazu z amerykańskich samolotów szpiegowskich.

Marzy mi się taki skanerek wzbogacony o mozliwość przeprowadzenia ataku video MITM w czasie rzeczywistym. To dopiero byłaby zabawa! ;-)

Aha, pamiętajcie, że zaraz po wykryciu szpiegujących kamer, drugim krokiem każdego paranoika powinno być zniszczenie okolicznych tagów RFID ;-) A tak zupełnie serio, to bardzo chcielibyśmy go wypróbować na jakimś zeskimmowanym bankomacie


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “Do dopiero byłaby” oho, błąd, tekst do poprawki! :P

  2. ten skaner ma wyswietlacz to co zeskanuje to wyswietli lub uslyszysz w glosniku transmisje i nie potrzeba go uzywac z SkyGrabberem. Zreszta SkyGrabberem i tak by nie obsluzyl tego skanera

  3. klaine: Chyba nie zrozumiałeś — ten skaner i SkyGrabber to dwie różne metody sniffingu, przeznaczone do różnych “mediów”. Idealnie się uzupełniają, ale ich zadaniem nie jest wspólne działanie… ;)

  4. piszesz “uzupełniają” ja tu widze nie potrzebne dublowanie sprzetu, majac ten skaner masz wiekszy zakres “podsluchiwania” fal radiowych, SkyGrabber w ver.2.8.5.x dziala z ok. 15 kartami sat/tv podlaczanymi na pci lub usb. Przy dobrej karcie poskanujesz sobie w zakresie: 925-2175MHz, czyli juz na dzien dobry kamery wifi na 2.4GHz Ci odpadaja, z tymi roznymi metodami sniffingu to sie nie zgodze z Toba, co za roznica czy skanuje dane pasmo skanerem do tego przeznaczonym czy komputerem z dodatkowa karta i oprogramowaniem? to tak jak by wysylac maila programem pocztowym albo za pomoca telnetu mozna tak i tak kwestia wygody. jak bym miał wybierać biegać po ulicy ze skanerem czy laptopem+karta to wole skaner.

    • @klaine: dalej twierdzę, że uzupełniają, bo SkyGrabber, w przeciwieństwie do opisanego powyżej skanera, potrafi przechwytywać nie tylko video, ale i inne typy danych transmitowanych via satelity.

  5. Jedyny problem to taki że pluskwa w czasie skanowania musi być aktywna i wysyłać sygnał do odbiornika. Co jeżeli pluskwa aktywuje się o podanej godzinie albo ręcznie np. w czasie konferencji a co najgorsze dane przesyłane są za pomocą kabla?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: