16:55
2/12/2009

Aktualizacja [2.12.2009, 22:17]
Mamy więcej informacji dotyczących tego ataku. Wyciekła m.in. baza danych użytkowników portalu JoeMonster. Więcej o ataku piszemy tutaj.

Wczoraj (1.12.2009) ok. godziny 20.50 strona główna serwisu JoeMonster została podmieniona na taki to “śmieszny” obrazek:

Screenshot nadesłany przez Marka CK

Screenshot nadesłany przez Marka CK

Administratorzy zareagowali szybko, przywracając stronę do oryginalnego wyglądu, ale jak dotychczas na portalu nie pojawiło się żadne oświadczenie w sprawie ataku. Niebezpiecznik.pl poprosił o komentarz redakcję JoeMonster — niestety nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Nie wiemy zatem, czy w ataku ucierpiały dane użytkowników i co umożliwiło atakującym podmianę strony; czy był to błąd w skryptach webaplikacji, czy dziura w usługach serwera?

Deface’y się zdarzają, takie życie — tym postem rozpoczynamy galerię polskiego deface’u. Screenshoty prosimy kierować na adres redakcji.

Przeczytaj także:

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. […] naszym dzisiejszym wpisie dot. podmiany strony portalu JoeMonster dostaliśmy na redakcyjną skrzynkę kilka interesujących screenshotów… Wynika z nich, że […]

  2. […] Wyciek haseł z serwisu JoeMonster.org […]

  3. […] Składanowski, właściciel JoeMonster.org, którego będzie można wprost zapytać o niedawne włamanie na serwer JoeMonstera […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: