11:05
5/7/2018

Homepay jak dotąd nie wznowiła działalności mimo zapewnień, że spółka nie straciła płynności. Nie słyszeliśmy również, aby firma oddała komukolwiek pieniądze. Tymczasem partnerzy Homepay zaczynają dostawać e-mailem wiadomości od policji z prośbą o przekazanie adresów, które pozwolą wezwać ich na przesłuchania w charakterze pokrzywdzonych.

Wiadomości mają taką treść.

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola prowadzi dochodzenie w sprawie spółki Homepay Sp. zo.o. o czyn z art. 284§1 kk oraz o czyn z art. 150 ust.1 Ustawy o usługach płatniczych za l.dz. KRP-PG-II-3290/18, PR 2Ds. 544.2018. KNF w ramach swoich zadań, do akt przedmiotowego postępowania przekazało Państwa wiadomość e-mail. W związku z powyższym uprzejmie proszę o wskazanie danych adresowych osoby/podmiotu pokrzywdzonego w celu przesłuchania w charakterze świadka osoby pokrzywdzonej.

Informuję iż przesłuchania odbędą się w jednostce Policji właściwej miejscowo do prowadzonej działalności. O zaplanowanych terminach przesłuchań będziecie Państwo informowani bezpośrednio przez funkcjonariusza wykonującego czynność.

W dniu przesłuchania proszę aby osoba posiadała uprawnienia do złożenia zawiadomienia, jak również posiadała wiedzę w zakresie: na jaki rachunek zostały przelane pieniądze, kto i w jaki sposób dokonywał wpłaty na rzecz Homepay, w jakiej wysokości nie zostały przekazane środki przez Homepay, warunki współpracy wraz w miarę możliwości oryginałem podpisanej umowy, oraz z jakiego zwykle wcześniej rachunku bankowego Homepay wpłacało środki na Państwa rachunek?

Odpowiedź zawierającą tylko dane kontaktowe proszę przekazać do dnia 09 lipca 2018 roku na adres [adres e-mail].

Pozdrawiam
st. asp. Katarzyna Wachnik

Nie jest to zaskakujące. Już wcześniej wiedzieliśmy, że toczą się dwa postępowania w sprawie Homepay i jedno z nich zostało wszczęte po zawiadomieniu KNF dotyczącym podejrzenia popełniania przestępstwa z art. 284 § 1 KK (przywłaszczenie). Maile takie jak ten powyżej otrzymują najwyraźniej osoby, które wcześniej zgłaszały problemy z Homepay do KNF.

Dodamy, że taki sposób działania policji jest dość standardowy tzn. funkcjonariusze kontaktują się przez e-mail, aby ustalić adres, a następnie przychodzi wezwanie na najbliższą nam komendę. Sami kilkakrotnie byliśmy wzywani na przesłuchania w ten sposób, choć zalecamy zawsze upewnić, czy adres na który wysyłacie dane należy do policji.

Na koniec wypada wspomnieć o zabawnej zbieżności nazwisk. Powyższego maila wysłała st. asp. Katarzyna Wachnik, a przecież prezesem Homepay był Paweł Wachnik (który wciąż figuruje w KRS jako wspólnik, choć sam twierdzi, że sprzedał udziały).  Tak się złożyło, że w Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją naprawdę pracuje pani st. asp. Wachnik. To generalnie popularne nazwisko, szczególnie w województwach mazowieckim i łódzkim.

Ten tekst jest 12. aktualizacją naszego artykułu o problemach Homepay.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. I co ten Wachnik dalej twierdzi, ze sprzedal udzialy?

    • Ja bym się na ten KRS tak odważnie nie powoływał… wszak aktualizacja wpisu tam zajmuje nierzadko kilka miesięcy.

    • Szczególnie, że żeby zmienić informację widniejącą w KRS trzeba wysłać pismo do KRS. A nowemu zarządowi może się po prostu nie śpieszyć.

  2. Jak Pan Wachnik jest wpisany już tylko jako wspólnik (który nie odpowiada za długi) i ma papiery, że uchwałą zarząd powołał nowego członka zarządu/prezesa, to faktycznie za nic nie będzie już odpowiadał.
    Kasa prawdopodobnie jest nie do odzyskania, chyba, że jakimś cudem wycisną coś od nowych właścicieli.

  3. “Unable to connect to MySQL server hpay_user@bazadanych” – za https://homepay.pl

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: