12:18
22/12/2009

SecurityFail to cykl wpisów o wtopach z dziedziny (nie)bezpieczeństwa — nie tylko komputerowego. Wszystkie posty tego cyklu przeczytasz tutaj.

Zabawny błąd w funkcji śledzenia i wykrywania twarzy wbudowanej w kamerę Hewlett-Packarda znalazł jeden z czarnoskórych pracowników sklepu elektronicznego. Funkcja śledzenia postaci zawiesza się, jeśli w polu widzenia kamery znajdzie się …ciemna twarz.

Dave udostępnił nagranie, na którym wraz ze swoją białoskórą koleżanką prezentują błąd. Nagranie pochodzi z laptopa wyposażonego w wadliwy system śledzenia:

Teraz już wiemy, że sprzęt HP testowali biali, Chińczycy… albo Michael Jackson ;-)

P.S. Jeśli ta kamerka podobnie reaguje na ludzi z kominiarką na głowie, nie polacamy jej do wykorzystania w domowych systemach monitoringu, które opisaliśmy parę tygodni temu ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. To nie kamerka, przecież od początku mówi o komputerze i sofcie zainstalowanym na nim, nikt nie będzie stawiał desktopa z windowsem do obsługi kamerki monitoringu ;p. Fail, ale z security nie ma to wiele wspólnego ;p

  2. Dobrze, że odkrył to gość z poczuciem humoru. Niektórzy by się potrafili oburzyć tak, że finał tej sprawy oglądalibyśmy w sądzie. Na amerykańskie realia to bardzo prawdopodobne. Wpadka HP ewidentna. Powinni się bardziej przyłożyć. Chociaż do testów.

  3. W zasadzie można stwierdzić, że rasowy BLACKHAT ;]

  4. […] okularów nie jesteśmy pewni, ale wiemy na 100%, że ciemnoskórzy mogą mieć problemy z systemami rozpoznawania […]

  5. […] MORIS kosztuje 3 tysiące dolarów i potrafi również rozpoznawać twarz — co jak kiedyś pisaliśmy, nie jest takie łatwe. […]

  6. […] Kto wie, możę niebawem to właśnie brak monitoringu telefonów komórkowych oraz brak systemów rozpoznawania twarzy będzie największą przewagą osiedlowych, małych sklepików? W końcu z kominiarką na twarzy raczej do supermarketu nas nie wpuszczą… Alternatywnie, możemy próbować oszukać skaner twarzy na te trzy sposoby […]

  7. filmik z : Przesłane przez wzamen01 dnia 10 gru 2009 – gratuluje

  8. […] szczęście, algorytmy do rozpoznawania twarzy mają jeszcze sporo słabości — np. nie radzą sobie z czarnoskórymi osobnikami, albo dają się oszukiwać przez proste triki typu zdjęcie. Z kolei sam sprzęt, czyli […]

  9. z ciekawostek systemy tez dosyć ciekawie reagują na łysych, widać w chinach to niezbyt popularna przypadłość ;P

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: