19:37
23/11/2013

Na łamach Niebezpiecznika opisywaliśmy już zjawisko śledzenia klientów w supermarketach przy pomocy telefonów komórkowych lub okolicznych koszy na śmieci. NYT ma w swoich archiwach ciekawy tekst uzupełniający, dotyczący nie tylko śledzenia przez komórki, ale również analizy przy pomocy kamer “zliczających i śledzących” klientów (o tym też kiedyś wspominaliśmy, ale był to tylko żart… por. Facedeals).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Nie wiem, czy ktoś kiedyś o tym wspominał, ale w sklepach w polsce funkcjonuje zliczanie klientów. Jak byście kiedyś widzieli, że ktoś wchodząc do sklepu schyla sie bardzo nisko, to nie dlatego, że coś upadło na ziemie, tylko po prostu obsługa omija licznik. W sumie tyczy się to chyba tylko sklepów odzieżowych w galeriach.

  2. Nic nowego :-) Firmy już tym sie jawnie chwalą (HP albo IBM, nie pamiętam) że to już działa. Kamerki nie tylko widzą ruch, nie tylko liczą ludzi. System potrafi zidentyfikować poszczególne osoby i stwierdzić czy dany klient spędza w sklepie mało czasu, czy wraca do sklepu, jak regularnie, czy wypada się nim zainteresować czy też jest szaraczkiem.

  3. W linku o śledzeniu w supermarkecie jest info, ze wstawione są detektory, ktore śledzą IMSI. Jak niby śledzą? Przecież IMSI w komunikacji z siecią nie jest wysyłany w sposób jawny, a do tego jest wysyłany raz na dłuższy czas. Więc jak niby stojący z boku detektory może cos wylapac. Tu mi sie to nie zgadza.

    • Ale można gościa machnąć wąską wiązką zakłócającą, po której jego telefon zauważy zakłócenie kontaktu z bazą (matrixem) i…

  4. TESCO w UK wdraża testowo rozpoznawanie twarzy. Cel: określić płeć i przedział wiekowy.
    Link za RT.com
    https://www.youtube.com/watch?v=WWiUe5G1VSc

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: