12:22
29/12/2009

Można posłużyć się specjalnym skanerem-wykrywaczem. Poniżej prezentujemy taki, który znajduje szpiegowskie kamery.

Wykrywacz pluskiew

To cudeńko pracuje w zakresie 900MHz – 2.7GHz, a zasilane jest przez 4 paluszki albo z kabla. Wspaniale przechwytuje obraz z różnego rodzaju szpiegowskich kamerek kodujących w systemach PAL, NTSC, CCIR, EIA.

Taki skaner pluskw idealnie uzupełnia możliwości SkyGrabbera, czyli oprogramowania, które ostatnio zrobiło furrorę dzięki możliwości przechwytywania obrazu z amerykańskich samolotów szpiegowskich.

Marzy mi się taki skanerek wzbogacony o mozliwość przeprowadzenia ataku video MITM w czasie rzeczywistym. To dopiero byłaby zabawa! ;-)

Aha, pamiętajcie, że zaraz po wykryciu szpiegujących kamer, drugim krokiem każdego paranoika powinno być zniszczenie okolicznych tagów RFID ;-) A tak zupełnie serio, to bardzo chcielibyśmy go wypróbować na jakimś zeskimmowanym bankomacie

Przeczytaj także:

6 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “Do dopiero byłaby” oho, błąd, tekst do poprawki! :P

  2. ten skaner ma wyswietlacz to co zeskanuje to wyswietli lub uslyszysz w glosniku transmisje i nie potrzeba go uzywac z SkyGrabberem. Zreszta SkyGrabberem i tak by nie obsluzyl tego skanera

  3. klaine: Chyba nie zrozumiałeś — ten skaner i SkyGrabber to dwie różne metody sniffingu, przeznaczone do różnych “mediów”. Idealnie się uzupełniają, ale ich zadaniem nie jest wspólne działanie… ;)

  4. piszesz “uzupełniają” ja tu widze nie potrzebne dublowanie sprzetu, majac ten skaner masz wiekszy zakres “podsluchiwania” fal radiowych, SkyGrabber w ver.2.8.5.x dziala z ok. 15 kartami sat/tv podlaczanymi na pci lub usb. Przy dobrej karcie poskanujesz sobie w zakresie: 925-2175MHz, czyli juz na dzien dobry kamery wifi na 2.4GHz Ci odpadaja, z tymi roznymi metodami sniffingu to sie nie zgodze z Toba, co za roznica czy skanuje dane pasmo skanerem do tego przeznaczonym czy komputerem z dodatkowa karta i oprogramowaniem? to tak jak by wysylac maila programem pocztowym albo za pomoca telnetu mozna tak i tak kwestia wygody. jak bym miał wybierać biegać po ulicy ze skanerem czy laptopem+karta to wole skaner.

    • @klaine: dalej twierdzę, że uzupełniają, bo SkyGrabber, w przeciwieństwie do opisanego powyżej skanera, potrafi przechwytywać nie tylko video, ale i inne typy danych transmitowanych via satelity.

  5. Jedyny problem to taki że pluskwa w czasie skanowania musi być aktywna i wysyłać sygnał do odbiornika. Co jeżeli pluskwa aktywuje się o podanej godzinie albo ręcznie np. w czasie konferencji a co najgorsze dane przesyłane są za pomocą kabla?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: