18:29
3/1/2010

Witamy w nowym roku ;) Właśnie stuknęły nam 2 miesiące, a to jest setny post! Pora chyba na małe podsumowanie grudnia i krótkie ogłoszenia parafialne :-)

Oglądalność

W porównaniu do poprzedniego miesiąca, wypadliśmy dwa razy lepiej ;) Średnio, notujemy ponad 8 300 odsłon dziennie.

Przez RSS obserwuje nas ok. 1 700 osób. Do tego doliczyć trzeba 150 osób, zapisały się na newsletter i newsy z Niebezpiecznika odbierają w formie e-maili. Na Blipie obserwuje nas 180 internautów, na Twitterze 34, a na świeżozałożonym Flakerze 11. Od niedawna jesteśmy też na Facebooku, gdzie mamy 134 fanów.

A zatem, różnymi metodami, nasze poczynania śledzi ok. 2 200 czytelników, co cholernie nas cieszy :-)

TOP10 – najpopularniejsze wpisy grudnia

W grudniu jako jedyni dotarliśmy do kilku tematów dotyczących bezpieczeństwa polskich internautów – i właśnie te artykuły cieszyły się największą popularnością:

Reszta najchętniej czytanych wpisów to:

Plany

Do współpracy nad portalem chcemy zaprosić firmy zajmujące się szeroko rozumianym bezpieczeństwem komputerowym. Jeśli pracujesz w takiej, odezwij się do nas, a zdradzimy więcej szczegółów — kto pierwszy, ten lepszy; liczba miejsc w naszym projekcie jest ograniczona.

Na dniach wystartuje też konkurs-gra interaktywna — sprawdzimy, ile praktycznych umiejętności wynieśliście z tekstów opublikowanych na Niebezpieczniku ;-) Najlepszym nagrody ufunduje firma ArcaBit.

Nadrobimy też zaległości, czyli 2 obiecane wpisy, których publikację ze względu na okres świąteczny musieliśmy przełożyć na później.

Zostaliśmy także zmuszeni do umieszczenia reklam Google AdSense w serwisie. Pojawią się na dniach i obiecujemy, że nie będą one inwazyjne i nie będą przeszkadzać w czytaniu. (Nie)stety, popularność serwisu szybko przerosła nie tylko nas, ale i nasze serwery, a obecna forma finansowania (dobrowolne datki czytelników, reklamy AdTaily i własna kieszeń) nie wystarczają na pokrycie rachunków za hosting, nie mówiąc już o jakiejkolwiek formie wynagrodzenia dla piszących i podsyłających materiały…

Niestety, Niebezpiecznik.pl to serwis tworzony “po godzinach” przez kilku “zapaleńców” i nie stoi za nami żadna wielka korporacja ani kasiasty sponsor :-(

Podziękowania

W tym miejscu chcieliśmy szczególnie podziękować: Sebastianowi S., Łukaszowi H., Tomaszowi L., Bartkowi W., Michałowi S., i Piotrowi C. za przekazanie datków. W sumie zebraliśmy 350PLN, które od razu poszły w powiększenie zasobów serwera. Dzięki nim, w tym miesiącu, pomimo dwa razy większego ruchu niż w listopadzie, rzadziej pojawiał się błąd “Internal Server Error” a silniejsze niż wcześniej Wykop Effecty nie położyły serwisu :)

Chcesz pomóc?

Jeśli i Ty chcesz się przyczynić do rozwoju Niebezpiecznika albo po prostu podziękować autorom za poświęcony serwisowi czas, masz dwa wyjścia:

a) jeśli masz parę złotych, wspomóż nas finansowo — przekaż darowiznę albo wykup reklamę AdTaily. 7PLN za 8 300 odsłon dziennie to chyba niezły deal, prawda? ;-) Wszystko idzie na serwer.
b) jeśli nie masz wolnych środków, po prostu opowiedz o nas znajomym — każdy nowy czytelnik bardzo nas cieszy :-)

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Przeczytaj także:

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jak mogę Wam pomoc poza PayPalem?
  Polecanie serwisu znajomym mam za sobą, 7zl z AdTaily dostaliście…
  Klikać w reklamy AdSense jak się pojawia ;)?

  • Tu mnie rozbawiłeś :)

   Wiesz, że odpowiedź twierdząca byłaby pogwałceniem umowy pomiędzy Niebezpiecznikiem, a Google Inc. (patrz: oświadczenie o niezachęcaniu do klikania reklam na własnej powierzchni emisyjnej, którą dzierżawi gigant z Mountin View)?

 2. “A zatem, różnymi metodami, nasze poczynania śledzi ok. 2 200 czytelników, co cholernie nas cieszy :-)”

  To chyba nie do końca tak, sam obserwuje Was przez blipa i RSS a pewnie znaleźliby się tacy co łączą więcej sposobów :P

  Żeby nie było, że marudzę to życze Wam, żebyście się jak najprężniej rozwijali.

 3. @lasq
  Wyprzedziłeś mnie, chciałem napisać dokładnie to samo. Mam was w RSS i na blipie i na facebooku, więc mi nie umkniecie. Dość dużo ludzi chyba tak robi :O Spoko z reklamami, jak nie będą nachalne to jest to też jakiś sposób podziękowania dla Was i dla tego co robicie.

 4. Twitter, Facebook, Blip… A może tak jakiś bardziej wolny serwis? Identi.ca jest świetnym miejscem :-).

 5. […] znów nam urosło […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: