10:46
28/7/2017

W obrębie redakcji Niebezpiecznika prowadzimy wiele ciekawych dyskusji. Nie wszystkie kończą się artykułem na portalu. Bo czasem są zbyt luźne, czasem padają w nich nieco kontrowersyjne opinie, albo po prostu nikomu nie chce się ich spisać. Ponieważ szkoda by było, gdyby po tym naszym ciekawym gadaniu nie pozostał żaden ślad, wpadliśmy na pomysł nagrywania podcastu.

Zasubskrybuj nasz podcast w swojej aplikacji. Po prostu wyszukaj tam “niebezpiecznik” lub “na podsłuchu”, a o kolejnych odcinkach będziesz informowany automatycznie przez Twój telefon.

Na podsłuchu

W podcaście pojawiać będą się redaktorzy Niebezpiecznika: Marcin Maj, Jakub “Unknow” Mrugalski i Piotr Konieczny, choć nie wykluczamy także zapraszania gości. Nie wiemy jeszcze jak często będziemy nagrywali — dlatego tu czekamy na Wasze opinie. Obiecujemy jednak, że na pierwszym odcinku się nie skończy ;)

A skoro jesteśmy już przy pierwszym odcinku, to oto i on:

Listen to “Na Podsłuchu – Niebezpiecznik.pl” on Spreaker.

Plus lista omawianych w odcinku tematów:

Zasubskrybuj nas, aby nie przegapić nowych odcinków

Najwygodniej jest nas zasubskrybować poprzez dowolną aplikację do słuchania podcastów. Po prostu wpiszcie “niebezpiecznik” w wyszukiwarce, a Waszym oczom ukaże się:

Kliknięcie w “Subscribe” sprawi, że będziecie automatycznie informowani o kolejnych odcinkach.

Możecie też kliknąć w ten przycisk, aby zapisać się na podcast przez iTunes:

Wszystkie odcinki w jednym miejscu

“Na Podsłuchu” ma także swoją stałą stronę na Niebezpieczniku:

https://niebezpiecznik.pl/podcast/

Tam znajdziecie player pozwalajacy odsłuchać wszystkie odcinki, oraz listę linków do postów z dodatkowymi informacjami dla każdego z nich (np. spisem omawianych artykułów oraz narzędzi).

Do usłyszenia!

PS. Za inspiracje co do nazwy dziękujemy ekipie Otwieracza. To świetny polski podcast prowadzony przez Marcina Zarembę i Szymona Szymczyka. Ich też zasubskrybujcie i przesłuchajcie archiwalne odcinki, zwłaszcza ten o prywatności. Albowiem po stokroć warto, choć nie jest to podcast stricte o bezpieczeństwie.

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

38 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Dobry pomysł… ale popracujcie nad jakością dźwięku (echo, szumy, itd.) :)

    • oj tak… nie wiem jak reszta, bo dopiero zaczynam, ale oj tak… straszne echo…

  2. Hej, wrzucicie to na stitchera?

    • Przyłączam się do prośby!

  3. Bardzo się ciesze że powstaje nowy podcast o bezpieczeństwie. Czy aby pobierać odcinki muszę mieć konto na stronie, bo nie mogę pobrać odcinka?

  4. W końcu podcast niebezpiecznika.
    Dla użytkowników androida przyda się feed rss: http://www.spreaker.com/show/2621972/episodes/feed
    oraz lista aplikacji: https://www.subscribeonandroid.com/spreaker.com/show/2621972/episodes/feed

  5. Fajnie by było, gdybyście dali RSS do /podcast.

  6. Świetny pomysł na podkasty. Nazwa “na podsłuchu” jest wg mnie już bardzo trafiona.

    pierwsza moja uwaga: rozmowa jest znacznie cichsza niż muzyczka puszczona na początku i końcu podkastu. Spróbujcie wypoziomować lepiej głośność dżingla, bo można ogłuchnąć na słuchawkach :)

    • BO to jest półprofesjonalny podsłuch. W pełno profesjonalnym słychać tylko szum lejącej się wody.

  7. Poruszyliście temat zakasu korzystania z vpn, gdzie od razu nasuwa mi się myśl, której nikt dalej nie poruszył. Czy nie sądzicie, że zakaz korzystania z VPN to olbrzymie utrudnienie dla firm umożliwiających pracę zdalną? Nie wyobrażam sobie życia bez VPN.

    • VPN to dość umowna nazwa na tunelowanie ruchu. Zawsze się przetunelujesz, jak nie tym protokołem i tym portem, to tamtym protokołem i tamtym portem.

  8. A czy znajdzie się nagranie z omówienia żartu primaprilisowego który był kilka lat temu? :)

  9. Brawo – dobry pomysł

  10. Ja mam prostą nazwę na podkast. Kłódka. Od kłódeczki która pojawia się w przeglądarce.

  11. Jakub jakiego mikrofonu używasz?

    • Używam mikrofonu “Sinn7 mpod”, ale on już nie jest produkowany.
      Producent zastąpił go modelem “reloop sPodcaster” – to prawie to samo.

  12. Skoro nie macie zamiaru płacić za pomysł, to nic tylko zaatakować słownikowo propozycjami i patrzeć jak zmieniacie zdanie! ;>

  13. Jeżeli o VPN chodzi, to co sądzicie o robieniu sobie cebulki z VPNów?
    localhost -> VPN1 -> VPN2 -> remote
    tym sposobem VPN1 wie kto pyta, zaś VPN2 o co. Wszystko wie tylko localhost i jeżeli uda się ominąć problem płatności – kompromitacja jednego z VPNów w żaden sposób nas nie zaboli.

  14. Nazwa: Scrambler.. za darmo ;)

  15. Ok, ale zabrakło mi spojrzenia na blokowanie z punktu widzenia bardziej przeciętnych użytkowników. W żadnych zakazach, prewencjach przestępstw itp. nie zakłada się 100% skuteczności. Rozumiem, że można dostać się do stron hazardowych, rozumiem jak proste to jest.

    Ciekawy jestem natomiast ile ludzi faktycznie obchodzi te zakazy. A może wcześniejsi użytkownicy obchodzą zakazy ale znacznie mniej ludzi takie strony znajduje? Wyobrażam sobie, że powiem kumplowi: “Znam fajną stronkę do pokera, tylko zainstaluj sobie VPN.”, a jemu się nie będzie chciało, kiedy w innym wypadku by zaczął. Tak samo z krytyką władz w Chinach. Nie ważne jest, że część społeczeństwa ma dostęp do FB i YT, nie mają do tego dostepu ogromne masy które zamiast tego zadowolone są z codziennego oglądania streamów jedzenia makaronu z sosem.

  16. Propozycja: gadyropoluki

  17. Hej, bardzo fajnie się słuchało :)

  18. Świetny pomysł z podcastem!
    Nazwa “Na podsłuchu” jest ok.

  19. A może by tak na YT wrzucić archiwum? Trochę powszechniejsze medium niż podkasty ;-)

    • Yt nie gra, gdy wyłączam wyświetlacz smartfona

    • Odpal sobie Youtube na Firefoxie na Androidzie i będzie działać nawet z wygaszonym ekranem.

  20. Świetny pomysł.
    Bardzo dobrze się słuchało i dodatkowo wydaje mi się, że takie podcasty łatwiej trafiają do ludzi “mniej technicznych”. Keep it up !

  21. Otwórzcie kanał na YT sukces murowany :)

  22. Słucham drugiego odcinka. Świetna robota, czekam na więcej!

  23. A może po prostu nazwa NieCast :-)

  24. Szanowny Niebezpieczniku,
    Z tym DPI to chyba jednak nie so konca tak jak prawicie.
    Nie tylko firmy prywatne, ale przede wszystkim operatorzy telko w ramach swojej infrastruktury aieciowej poaiadaja elementy takie jak PCRF, PCEF/ DPI.. aby facebooki i inne serwisy w taryfach dostepne byly za darmo. odpowiednio definiowane w politykach ruchowych.

  25. Daje sobie złotą łopatę, ale brytyjski operator TalkTalk przechwytuje zapytania DNS i podstawia swoje (i tak 404 zawsze przekierowuje do strony z ich reklamami)

  26. Opera vpn działa, ale tylko na pctach w przeglądarce.

  27. Tą cenzurę DNS dla hazardu idzie obejść też za pomocą zmiany serwera proxy lub z pomocą bramek proxy ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: