7:50
16.3.2018

14 marca zatrzymany został Tomasz T., czytelnikom Niebezpiecznika znany pod pseudonimem Armaged0n (aka Thomas). Osoba stojąca za dziesiątkami kampanii e-mailowych infekujących Polaków złośliwym oprogramowaniem. Przeszukano także mieszkanie Tomasza T. w Belgii. Wczorajszy dzień przejdzie do historii polskiej cyberprzestępczości. Pogratulujmy więc polskiej policji i przypomnijmy sylwetkę Armaged0na, gdyż postać to była barwna. Już pierwszym komentarzem doprowadził do deanonimizacji O Armaged0nie ... Czytaj dalej »

47 komentarzy

10:20
15.3.2018

Oszustwa na lewego Dotpaya przez OLX, scamy na Facebooku wyłudzające środki na krytptowaluty. To przekręty dla maluczkich! Chrzanić krytowaluty! Tylko złoto ma sens! Takiego zdania musiał być pewien pracownik banku PKO, który skorzystał z służbowych uprawnień, aby za złoto zapłacić cudzymi pieniędzmi. Poniżej opisujemy jak oszust wpadł i jak sprzedawca złota pomógł w jego złapaniu ... Czytaj dalej »

53 komentarzy

7:53
14.3.2018

Wczoraj zdarzyło się coś dziwnego. Badacze izraelskiej firmy CTS Labs opublikowali stronę internetową amdflaws.com, na której w niespotykanie do tej pory podkręcony marketingowo sposób (loga, filmiki, wywiady) przedstawili 13 dziur i "backdoorów" w procesorach AMD RYZEN i EPYC ostrzegając, że każdy kto korzysta z procesorów AMD, czy to w komputerach, urządzeniach mobilnych czy serwerach jest podatny na ... Czytaj dalej »

61 komentarzy

7:00
14.3.2018
Tabelka

Poniżej przedstawiamy Wam artykuł, z którego dowiecie się czym są honeypoty i jak można je wykorzystać do ochrony sieci i zbierania danych na temat złośliwego oprogramowania i atakujących, którzy czają się na Wasze dane. W treści artykułu znajduje się też opis dwutygodniowego eksperymentu z użyciem honeypotów do ochrony testowej sieci. Zgadnijcie jaki protokół był najczęściej atakowany, co było ... Czytaj dalej »

5 komentarzy

20:20
13.3.2018

W 7 odcinku niebezpiecznikowego podcastu pt. Na Podsłuchu opowiadamy o różnych programach, które warto stosować aby podnieść bezpieczeństwo swojego komputera. Marcin Maj, Kuba Mrugalski i Piotr Konieczny mówią z jakiego oprogramowania korzystają na co dzień -- część z wymienionych narzędzi publikujemy w formie listy poniżej. Posłuchajcie całego odcinka i jeśli macie inne "cudowne" narzędzia, dajcie ... Czytaj dalej »

60 komentarzy

19:41
12.3.2018

Wrocław wprowadza zmiany w zakupie biletów -- jednym z nich będzie mogła być zwykła karta płatnicza. A jak pisze do nas Bartosz: Czytaj dalej »

68 komentarzy

8:58
12.3.2018

Mamy złą wiadomość. Przejęcie cudzej korespondencji jest tak proste, jak wypełnienie jednego formularza i odebranie jednego telefonu. Przekonał się o tym nasz Czytelnik, Xts, który odebrał sporo korespondencji adresowanej do pewnej spółki. My nie dowierzaliśmy w to co się stało, więc sami postanowiliśmy "ukraść" komuś przesyłki. I zadziałało. Listy polecone z PIT-ami przesłane na adres ... Czytaj dalej »

133 komentarzy

19:13
8.3.2018

Czy 80% dotacji zachęci Cię do zakupu kursu językowego? Takie kursy są ostatnio ostro promowane w internecie, zwłaszcza na Facebooku. Ale kupując taki kurs należy uważać: dotacja nie jest tak bardzo unijna jak początkowo się wydaje i nie wiadomo kto gromadzi dane osobowe oraz kto dokładnie te kursy sprzedaje. Wielu Czytelników zgłaszało nam te reklamy ... Czytaj dalej »

53 komentarzy

12:30
5.3.2018

W dniach 15-16 marca 2018 r. w Warszawie odbędzie się XI Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT SeMAFor. To jedno z najważniejszych wydarzeń związanych bezpieczeństwem informacji i audytami IT w Polsce. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z bieżącymi zagrożeniami i ciekawymi przypadkami ze świata ITSEC. Jest to także okazja do zdobycia ciekawych znajomości w branży IT. ... Czytaj dalej »

9 komentarzy

12:03
1.3.2018

Korzystaliście w ostatnich dniach z Allegro? A zauważyliście, że w trakcie chodzenia po serwisie, w niektórych jego sekcjach połączenie przestaje być szyfrowane (nie ma HTTPS)? Brak szyfrowania transmisji to poważny błąd. Umożliwia to atak Man in the Middle, który w pewnych warunkach pozwala na przejęcie Waszego konta Allegro. Dziurawa konfiguracja serwerów Allegro trwa od co ... Czytaj dalej »

90 komentarzy

21:24
28.2.2018

W Polsce funkcjonuje wiele różnych usług, dzięki którym możecie utrudnić oszustowi wzięcie pożyczki na wasze dane -- a jeśli mleko już się rozlało -- przynajmniej dowiedzieć się gdzie oszust, który miał dostęp do danych z waszego dowodu osobistego, wziął pożyczkę lub kredyt. Niestety, te usługi nie tworzą jednolitego systemu, a większość z nich nie jest 100% skuteczna i ... Czytaj dalej »

60 komentarzy

11:05
27.2.2018

Czytelnicy informują nas, że na WhatsAppie otrzymują od znajomych linki do promocji LOT-u. Przewoźnik, z racji 89 rocznicy rozdaje 2 darmowe bilety i odsyła na swoją stronę: http://www.lọt.com. Domena wyglada OK, więc w czym problem? Czytaj dalej »

29 komentarzy

21:03
27.2.2018

Wracamy z naszym podcastem. Tym razem Marcin samodzielnie przeprowadza Was przez techniki (de)anonimizacji głosu. Odcinek krótki, ale treściwy! Niebawem kolejne :) Czytaj dalej »

13 komentarzy

8:01
23.2.2018

Nasz Czytelnik na infolinii Monedo dowiedział się, że PESEL może być przesyłany w zwykłym mailu, gdyż "nie należy do danych wrażliwych". Nasz Czytelnik jest oburzony i ma sporo racji, ale czy na pewno pani z infolinii popełniła błąd zaliczając PESEL do danych niewrażliwych? Wyjaśnijmy to sobie raz a dobrze. Czytaj dalej »

126 komentarzy

10:30
22.2.2018

Numer na fałszywego kuriera nie jest nowy, ale wygląda na to, że ktoś go z powodzeniem wskrzesza w okolicach Bydgoszczy. Na czym polega ten przekręt? Czytaj dalej »

25 komentarzy

19:01
22.2.2018

Od pewnego czasu na niebezpiecznikową skrzynkę docierają inne niż zwykle opisy włamań na konta na Facebooku. Ktoś z konta ofiary prosi jej znajomych o przelew na konto giełdy lub kantoru do wymiany kryptowalut. Oszustwa są bardzo dobrze przygotowane. Chcemy przed nimi ostrzec i -- jeśli to możliwe -- skorzystać z Waszej pomocy. Czytaj dalej »

45 komentarzy

9:01
22.2.2018

Nadchodzi GDPR, u nas znane jako RODO. Mamy jako Polska możliwość wprowadzania pewnych zmian do prawa "narzucanego" przez Unię Europejską. Jedna z propozycji polskiego rządu jest taka, żeby małe i średnie firmy były zwolnione z obowiązku informowania swoich klientów w przypadku, gdy doszło do wycieku ich danych. W dodatku, zaproponowane zmiany w przepisach mierzą wielkość ... Czytaj dalej »

87 komentarzy

20:01
21.2.2018

Czasem chcielibyśmy wiedzieć, do kogo należy jakiś numer telefonu komórkowego. Okazuje się, że jeśli właściciel ma konto SkyCash (Mobiparking), to bardzo łatwo zdobędziemy jego dane osobowe. Czytaj dalej »

25 komentarzy

9:20
21.2.2018

Kilka dni temu napisał do nas czytelnik Radek, który sprzedaje koparki (te do wydobywania kryptowalut). Radek był świadkiem ciekawego ataku na jednego ze swoich klientów i uważa go za całkiem niezły atak, więc chciałby, abyście też się o nim dowiedzieli. Oddajmy więc głos Radkowi Czytaj dalej »

140 komentarzy

8:31
20.2.2018
Ktośtam czasem przychodzi na nasze wykłady ;)

Mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia -- mamy dla Was dobrą wiadomość. Już 6 marca o godz. 18:00 spotkamy się z Wami w Hotelu City w Bydgoszczy. Wejściówki możecie zdobyć tutaj... O czym będziemy mówić i dlaczego warto wpaść na nasz wykład? O tym poniżej. Czytaj dalej »

27 komentarzy