10:28
16/4/2010

Zagłuszanie telefonów komórkowych

W Krakowie ze względów bezpieczeństwa w czasie pogrzebu prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu nie będą działać telefony komórkowe — donosi Onet za Bożeną Łukaszek z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa. Służby specjalne będą celowo zagłuszać sygnał sieci GSM. Poniżej, pokazujemy jak sami możecie zagłuszyć sygnał telefonu komórkowego :-)

Bezprzewodowe detonacje ładunków wybuchowych?

Powodem zagłuszania przez Kraków telefonów komórkowych w czasie pogrzebu ma być wg Wyborczej “chęć przekazania częstotliwości telefonów komórkowych poszczególnym delegacjom”. Nie znam się na telekomunikacji jakoś specjalnie, ale nie wydaje mi się, żeby jednoczesne zagłuszanie danego kanału i korzystanie z niego było możliwe…

Policyjna brygada antyterrorystyczna (fot. Policja)

Bardziej prawodopodobnym celem zagłuszania komórek jest dla mnie uniemożliwienie zdalnego odpalenia ładunku wybuchowego. Szkoda tylko, że detonację można przeprowadzić korzystając z innych niż należące do sieci GSM częstotliwości radiowych… Czy Kraków będzie w takim razie zagłuszał także sygnał GPS, sieci Wi-Fi, fotoradary, Bluetooth, radio i telewizję oraz piloty na podczerwień? :>

Aha, połączenie na numer 112 ma ponoć działać bez przeszkód…

Zagłuszanie telefonii komórkowych

Urządzenia do zagłuszania telefonów komórkowych wykorzystywane obecnie są np. w kinach, na uczelniach czy w kościołach. Jednym ze sposobów jest podstawienie “fałszywej” stacji bazowej, która ma silniejszy sygnał od pozostałych BTS-ów. Telefony automatycznie przyłączą sie do niej, jednak ona nie będzie podpięta do sieci…

Zagłuszacz telefonów komórkowych

Znacznie ciekawszym wariantem ataku może być klasyczny Man in the Middle, kiedy to fałszywa, podstawiona przez właściciela obiektu stacja bazowa pośredniczy w ruchu komórka -> BTS operatora — nasza rozmowa może być wtedy podsłuchiwana). Przypominamy, że szyfrowanie GSM zostało złamane.

Aby urządzenie działało skutecznie musi pokrywać DCS, GSM, 3G, CDMA, UMTS.
w paśmie:

 • CDMA 870-880MHz 33dBm 6dBm/30KHz
 • GSM 930-960MHz 33dBm 5dBm/30KHz
 • DCS 1805-1850MHz 33dBm 2dBm/30KHz
 • PHS/CDMA 1900 1900-1915MHz/1975-1980MHz 33dBm 2dBm/30KHz
 • 3G 2110-2170MHz 33dBm 2dBm/30KHz

Obszerne informacje na temat pracy i zagłuszania telefonów komórkowych oraz budowy GSM jammerów znajdziecie tutaj.

Eksperyment

Żeby przekonać się, że zagłuszanie transmisji bezprzewodowej jest łatwe i skuteczne, proponujemy mały eksperyment;

 1. ustawcie kuchenkę mikrofalową przy access-poincie własnej sieci WiFi
 2. rozpocznijcie ściąganie jakiegoś dużego pliku (polecamy .iso z linuksem)
 3. włączcie kuchenkę i monitorujcie transfer ;-)

Jeśli macie trochę zbędnej gotówki, której jeszcze nie przekazaliście na rozwój Niebezpiecznika, możecie po prostu zakupić zagłuszacz GSM (GSM Jammer). Pomijając kretyńskie opisy aukcji na Allegro, takie urządzenia są dostępne od 200PLN. Obstawiamy jednak, że jego używanie jest nielegalne :>

W każdym razie, działanie jammera w praktyce wygląda tak:

Co jeszcze robią antyterroryści w Krakowie?

Chociaż Krakowowi podobno nie grozi apokalipsa — ryzyko zamachu terrorystycznego jest niewielkie, bo czasu na przygotowanie kaboom jest mało… — służby specjalne wykonują standardowe czynności zabezpieczające teren pogrzebu i drogę konduktu żałobnego:

 • zaplombowane zostaną wszystkie studzienki kanalizacyjne
 • rozmieszczenie snajperstrzelców wyborowych
 • przygotowanie zapasów krwi zgodnych z grupami krwi wszystkich dygnitarzy

My mamy kilka pomysłów jak możnaby skutecznie sparaliżować Kraków w czasie uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej, ale oczywiście zdradzimy je dopiero w poniedziałek… :>


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

84 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. nie zapominajcie, ze takie same techniki zagluszania sieci gsm stosowali bracia kaczynscy podczas protestu pielegniarek kilka lat temu… oh irony…

 2. Z tą mikrofalówką to fajna sprawa. Jak tylko współlokatorzy coś zaczynają podgrzewać, to sygnał prawie zanika. Ściąganie jest niemożliwe. Ba, nawet przeglądanie prostych stron wtedy graniczy z cudem.

 3. Jak można na raz zagłuszać i korzystać z kanału radiowego? A można… poczytaj o rozpraszaniu widma (spread spectrum). Dlatego wifi, bluetooth i mikrofalówka jest na 2,4GHz i działają razem. Podobnie wojsko USA w trakcie “pracy” zagłusza wszystko a zarazem ma łączność dla siebie.

 4. Skoro 112 ma działać to pewnie tylko BTS-y zostaną jakoś wyłączone z publicznego użytku. A i tak wydaje mi się bzdurą wprowadzanie takich “zabezpieczeń”, bo jak komuś zależy to i tak poradzi sobie z takimi przeszkodami a to będzie utrudniało tylko życie ludziom. Szczególnie, że nie mogą zagłuszać wszystkich częstotliwości bo z ich części sami przecież korzystają. Stacje TV, radiowe, szpitale i wszystko inne też nie byłyby zadowolone z czegoś takiego.

 5. Dobry wpis, dzięki :)

 6. A co z bezpieczeństwem rodzin? Jak sie zgubi 10 letnie dziecko (takowe maja już komórki), to nie będzie mogło odnaleźć rodziców;)

 7. @fabrycy będą je lokalizować starą metodą: idź za płaczem dziecka. Ew. znajdą je kilka dni później na komisariacie, nic straconego.

 8. “Szkoda tylko, że detonację można przeprowadzić korzystając z innych niż należące do sieci GSM częstotliwości radiowych… Czy Kraków będzie w takim razie zagłuszał także sygnał GPS, …”

  A słyszeliście kiedyś o “nadajnikach” GPS? GPS to tylko sygnał z satelit, raczej nie da się tym odpalić bomby.

  • zuezuo: tu bardziej chodziło o ładunek wybuchowy aktywowany pod warunkiem, że znajdzie się w konkretnym obszarze (koordynaty zahardkodowane w ładunku + promień, ładunek pobiera dane via GPS).

   Podobna sprawa: agenci CIA testowali kiedyś ładunki odpalane tylko wtedy, kiedy zbliżył się do nich osobnik z odpowiednim RFID (wbudowanym w nowy paszport)

 9. A to nie tak, że to operatorzy będą blokować wszelkie ‘nieautoryzowane’ połączenia?

 10. nie sądziłem, że to takie łatwe… pięknie można paraliżować tzw. imprezy masowe w ten sposób …albo ataki terrorystyczne. Odpalam ładunek, paraliż/panika, zagłuszam komórki, nikt nie jest w stanie wezwać pomocy (alternatywnie można na tym zarabiać: dodać pana, który będzie świadczył dostęp do innych narzędzi komunikacyjnych za drobną opłatą)

 11. “My mamy kilka pomysłów jak możnaby skutecznie sparaliżować Kraków w czasie uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej, ale oczywiście zdradzimy je dopiero w poniedziałek… :>”

  Jak macie to już spisane, to wygenerujcie jaką funkcję skrótu z tego (np sha512, albo whirlpool) i porównamy w poniedziałek, czy naprawdę mieliście to gotowe ;)

 12. O artykul po moim cynku ;)

  @Krakowiak: “nie sądziłem, że to takie łatwe… pięknie można paraliżować tzw. imprezy masowe w ten sposób …albo ataki terrorystyczne. ”

  A słyszales kiedys o bombie elektromagentycznej?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bomba_elektromagnetyczna

 13. @TBH: mówisz-masz: 41754fd6042df75f7a33199c59d4ca3d

  @kubaaa: następnym razem się podpisz ;)

 14. a informacja o zagłuszaniu jest podana do publicznej wiadomości – po co? żeby terroryści zdążyli przerobić detonatory? głupota.

 15. “przygotowanie zapasów krwi zgodnych z grupami krwi wszystkich dygnitarzy”
  hm, to by wyjaśniało skąd się wzięła ta akcja krwiodawstwa w Krakowie :)

 16. Informacja o zakłócaniu/zagłuszaniu sygnału GSM w Krakowie, czy Warszawie w ten weekend została właśnie zdementowana i był to tylko wymysł dziennikarzy ;-)

 17. Hmmm… Historia o zagłuszaniu sygnałów detonujących jest bardzo naiwna… Pytanie w jakim celu naprawdę chcą zagłuszać? Taka tandetna demonstracja najwyższego stanu gotowości? Utrudnienie pracy ludziom obsługującym teletransmisję czy nawet zwykłym dziennikarzom? A więc może chodzi testy zagłuszaczy w “naturalnym” środowisku?

  Zaplombowanie studzienek również łatwo obejść :)

  Btw – czy typowanie sposobów paraliżu Krakowa będzie wycinane przez moderatora? :> Czy możemy przedstawiać propozycje?

  • hackssh: nie będzie wycinane. typujcie. ale ostrzegam, że na wniosek FBI, KGB i BMW będziemy im wydawać wasze adresy IP ;)

 18. LOL, dziennikarzyny wybiórczej sami nie wiedza co pisac chyb. raz ze bedzie zagluszanie, raz ze nie. a moze calego pogrzebu nie bedzie? :> przesrane to bedzie miala ta laska co ja onet zacytowal, jak sie bor do niej dobierze za zdrade procedur bezpieczenstwa :>

 19. Propozycja energetyczna – niewysublimowana i prosta ;) Tak duże wydarzenie potrzebuje dużo energii elektrycznej. Uszkodzenie sieci energetycznej w kilku newralgicznych punktach (prosty timer, który zrobi zwarcie) spowoduje niezły chaos. Wątpię w pełny backup generatorami a zlokalizowanie uszkodzeń i dotarcie ekip naprawczych w takim tłumie będzie długo trwało :>

 20. Moje typy:
  1)Sprowadzić do miasta 80+ grubych ryb,
  2)Zwabić gołębie z rynku w okolice lotniska.
  Co do blokowanie połączeń – zbędne. Znając życie każdy obecny w Krakowie będzie dzwonił do mamusi, system sam się rozkraczy.

 21. @Piotr Konieczny: To była informacja na bieżąco, na żywo z konferencji wojewody małopolskiego. Zresztą już mnie ktoś wyręczył w udowodnieniu ;-)

 22. Trochę niefortunny zlepek plotek i pogłosek zaserwowała gazeta.pl :>

 23. Co do tego że zagłuszanie to wymysł prasy: jesli komory beda zagluszane ale pewnie w promieniu samego wydarzenia (zasiegu wzroku), a nie tak ze w calej malopolsce ma nie byc zasiegu.

 24. “Nie ma żadnych przesłanek, aby telefony miały być wyłączane. Telefony komórkowe wyłączane są jedynie w sytuacjach, o których mówić nie wypada, ani się ich nie zakłada – powiedział dziennikarzom Stanisław Kracik.”

  Ciekawe co ma na myśli…

 25. @Piotr Konieczny:

  Wporzo ;) zapisałem, opublikujcie potem dokładnie treść podaną hashowaniu i na rękach będą Was nosić, jeżeli odkryliście prawdziwą lukę w zabezpieczeniach BORu. :)

  • “opublikujcie potem dokładnie treść podaną hashowaniu i na rękach będą Was nosić, jeżeli odkryliście prawdziwą lukę w zabezpieczeniach BORu. :)”

   …i to pewnie w kaftanie i kajdankach :)

 26. Ufff, dobrze, że Amerykanie nie zbombardowali prewencyjnie grodu Kraka. Zgliszcza łatwiej upilnować.

 27. Dajcie sobie spokój. I tak nie przebijecie pyłu który zasłoni nas przed satelitami Rosjan…

 28. a jak z krótkofalówkami itd? to też zagłuszane jest?
  Zresztą mogliby zrobić bomby czasowe :D, albo wejść z pasem wypełnionym c4 i wysadzić się, albo z rpg przywalić z daleka, albo ze snajperki, albo napisać programik z jakimś prostym szyfrowaniem i odpalić bombę przez neta, albo wytresowanego psa nasłać xD, albo samolocik na sterowanie, albo wojownika ninja wysłać z zatrutym shurikenem przez jad jakiegoś węża, na którego nie ma szczepionek w polsce xD, albo po prostu wejść i rzucić kilka granatów

 29. Informacje dot rzekomego zagluszania telefonow komorkowych zostaly dzis zdementowane w wypowiedzi wojewody malopolskiego na konferencji prasowej dla dziennikarzy.

 30. No to albo wyłączane albo zagłuszane – mogliby się zdecydować…

  Co do planów na zrobienie ‘małego’ zamieszania, to przeciętny licealista wymyśli kilka sensownych scenariuszy (no offence :P), geniuszem nie trzeba być.
  Pomijając mocno naciągane pomysły (ninja i te sprawy :P), to jak duży problem mieliby zamachowcy, żeby zwinąć jakiś helikopter i sobie ‘wpaść’ na tą całą imprezę ?

  PS. Nie macie wrażenia, że taka okazja dla ‘tych złych’ jest niepowtarzalna ? Obama (o ile przyleci) będzie daaaaaleko od bezpiecznego domu i całych tabunów CIA, FBI, SS i innych agencji, nie wspominając o siłach szybkiego reagowania czy wsparcia lotnictwa ?
  Wiem… To tylko takie gdybanie, pewnie wszystko przebiegnie bez przeszkód (no może poza paraliżem miasta przez weekend…).

 31. @Torwald: z tym helikopterem moglby byc problem, bo niebo nad krakowem ma byc zamkniete dla wszelkich lotow, a w powietrzu bedzie jedynie hamerykanski samolot z radarem.

  “Na lotnisku w Balicach jest już samolot wczesnego ostrzegania i wykrywania AWACS, który w weekend będzie pilnował bezpieczeństwa. AWACS krążąc nad miastem, wykryje w promieniu 400 km każdy obiekt w powietrzu, rakietę czy małą awionetkę. Radary tej maszyny mogą jednocześnie śledzić ponad 400 takich obiektów. Pomoc tego niezwykłego samolotu potwierdziła kwatera główna sojuszniczych sił w Europie. W razie jakiegokolwiek zagrożenia, na pomoc zostaną wezwane uzbrojone po zęby myśliwce.”

  —————–
  “W Krakowie jest już tak wielu agentów, że przy Sukiennicach spotkało się trzech, każdy z innego państwa. Chcieli sprawdzić ten sam zaułek i każdy udawał turystę. Jak relacjonuje nam świadek tego zdarzenia, też agent, tyle że polski, kiedy rozpoznali znajome twarze, uśmiechnęli się znacząco i każdy poszedł w swoją stronę.”

  zatem jest takie zamieszanie w Krakowie, że oni sami są w stanie sobie sparaliżować akcje:

  “(…) gdzie będą rozmieszczeni funkcjonariusze, żeby nie pomylić ich z potencjalnymi terrorystami. Chodzi o to, by np. ochroniarz amerykańskiego prezydenta, gdy zobaczy na dachu snajpera, nie wszczął alarmu.”

 32. Nie można “od tak” wpaść sobie helikopterem w centrum miasta :)

 33. @TBH

  Natomiast już modelem helikoptera RC już tak :) I myślę, że to by spowodowało już jakieś zamieszanie.

 34. Model który można zestrzelić regulaminową bronią krótką zwykłego policjanta miałby być zagrożeniem dla bezpieczeństwa głowy jakiegokolwiek państwa bardziej rozwiniętego od San Marino ? ;]

 35. znaleźć Czeczena jakiegoś i namówić go żeby nagrał informacje pa ruski o “bumbie” na trasie przejazdu ruskiego prezydenta wysłać to tak na 10 min przed początkiem uroczystości FSB(Федеральная служба безопасности Российской Федерации) załatwi resztę

 36. Sposoby bardziej drastyczne zachowam dla siebie bo wpadający o świcie przez okna panowie w czarnych kominiarkach nie są najlepszym początkiem dnia(czemu nie można wpisów edytować?)

 37. @kubaaa, TBH – wydaje mi się, że porwany helikopter nie będzie pytał o zgodę na start i prosił o zezwolenie na przelot nad miastem ;)
  AWACS będzie sobie latał i patrzył na wszystko z góry – OK, ale ile czasu zajmie myśliwcom start i przechwycenie helikoptera ?
  No i taki mały drobiazg, jak zestrzelenie go nad centrum miasta, gdzie będą setki tysięcy ludzi…

  Jak na moje oko, to mieliby problem…

 38. Jeszcze mozna by sprobowac wyslac bombe emacsem przez sendmail

 39. @torwald – AWACS wypatrzy ten helikopter 400 km przed strefą nad krakowem. myslisz ze kto bedzie szybszy – przygotowane do startu odrzutowce (a moze nawet pionowego startu) czy helikopter 400 km przed miastem? :)

  A myslisz ze Secret Servie :) bardziej przejąłby się setkami niewinnych ludzi czy bezpieczeństwem Obamy? Ja stawiam na to drugie.

 40. @PK co do tekstu na blipie, zamiast kuzna pomyslow mozna tez napisac inkubator mlodych terrorystow :D

  @abrakadabra: mowisz o ksiezach ? zaraz, nie oni co innego czarnego maja

 41. TBH – chciałbym zobaczyć policjanta strzelającego z broni krótkiej do małego rc uwijającego się w powietrzu nad tłumem :>

 42. Znalazłem w sieci:

  “Wyobraźcie sobie taką sytuację:

  To był zamach.
  Rosjanie strzelali do Polaków.
  W trumnie jest bomba.
  Polacy powitali bombę na lotnisku.
  Polacy zawieźli bombę do Pałacu Przydenckiego.
  Polacy ustawili bomby w centrum Warszawy.
  Rosjanie zdetonowali bomby podczas pogrzebu zabijając WSZYSTKICH włodarzy tego świata. ”

  Kanały radiowe mają być czyste dla zapobieżenia przypadkowej detonacji przed czasem.

 43. No no… film byłby niezły :) Ciekawy scenariusz :) W 2 części Rosja rozpoczyna wystąpienia zbrojne.

 44. TBH regulaminowa bronia w postaci pistoletu ,zadko ktory z policiantow by trafil w cos tak malego i tak wysoko jak helikopter rc :)

  a druga opcja to po co helikopter rc jak mozna juz wziasc szybszy samolot rc ?

 45. Przecie Ruscy pokazali jak bombą elektromagnetyczną “paraliżować”, co tu koło ponownie wynajdować. ;>>> Uczyć się.

 46. […] Dziś już wiemy że nie będą, jednakże moją uwagę zwrócił niewielki wpis na końcu postu (pisownia oryginalna): My mamy kilka pomysłów jak możnaby skutecznie sparaliżować Kraków w […]

 47. Nic nie sugeruje, ale wlecenie w tlum takim prostym modelem za powiedzmy 100zl tylko po to aby dowiedziec sie czy zaczna do niego strzelac jest bardzo interesujacym pomyslem ;-)

 48. […] bezpieczeństwo uczestniczącym w uroczystości pogrzebowej prezydenckiej pary, m.in. poprzez zagłuszanie telefonów komórkowych, plombowanie studzienek, zakaz otwierania okien, noszenia broni i sprzedaży alkoholu (wait, […]

 49. @armata chyba AWACSem przez sendmail;)
  @kubaaa przecież mogę sobie helikopter ukraść gdzieś z bliska aeroklub itp.

  Mój scenariusz wprowadzenia zamieszania (paraliżu).
  Wchodzi parę osób (3-5) na plac ze zwykłymi zapalniczkami gazowymi. Rozchodzą się w tłumie ale stają blisko kamienic. W umówionym czasie wypuszczają cały gaz z zapalniczek. Zapach gazu skutecznie wprowadzi zamieszanie. Wersja ambitniejsza zakłada wniesienie także zwykłego balonu, który po wejściu nadmuchujemy gazem i odpalamy. Eksplozja skutecznie nabałagani. Ewentualnie do wniesienia balonów z gazem używamy modeli RC.

  Konkretne zagrożenie możemy spowodować wchodząc do kanalizacji w innej części miasta. W Warszawie podczas powstania uciekało tym sposobem setki ludzi. Wchodzę z bombką np. na dworcu/AGH/gdziekolwiek indziej podkładam pod studzienkę na starówce i bum.

  Pozdrawiam

 50. No, panie i panowie, za chwileczkę zaczynamy. To jak, ktoś się przyzna do wypuszczania samolociku? :) Jak ktoś ma w planach, to proszę też o filmik, będzie ciekawiej. :D

 51. @kubaaa – z tego co wiem, to najbliższe lotnisko koło Krakowa jest oddalone od centrum miasta o 11km. Śmiem twierdzić, że na ‘pełnym gazie’ śmigłowiec cywilny byłby w stanie dolecieć na miejsce. Zwłaszcza że leciałby po prostej i miałby w nosie wszelkie przepisy ;)
  Gdyby w tzw. międzyczasie jeszcze jakieś zamieszanie zrobić, np. samolot lecący w kierunku Krakowa z którym urwał się kontakt radiowy i zszedł ze swojej trasy…

  Teraz już wiadomo, że ‘główne cele’ nie przylecą do Polski, bo im jakieś pyłki przeszkadzają, ale… scenariusz całkiem realistyczny, nie sądzisz ? ;]

 52. Skoro miałoby działać 112 (co oznacza że nie ma zagłuszania w dosłownym sensie) można przecież wygrzebać jakąś starą Nokię generacji DCT3 np. 3[1|2|3|4]10 z włączonym Net monitorem i wymusić wykorzystanie jednego kanału najbliższej sprawnej komórki (test 17).
  Polecam poczytać http://www.mwiacek.com/www/?q=node/135#Menu17

 53. Znowu “Rewelacje” Wyborczej. Niczego nie zagłuszali – sprawdziłem organoleptycznie.

  • Jak to nie zagłuszali? Helikopterem latali wte i wewte, nic nie było słychać! ;-)

 54. @Piotr Konieczny:
  To może zdradzisz teraz treść 41754fd6042df75f7a33199c59d4ca3d ? :)

 55. TBH: czekaj, a będzie Ci dane. Czekamy na odpowiedź osób odpowiedzialnych za “błąd” który znaleźliśmy. Jak załatają, coś o tym napiszemy — inaczej byłoby trochę unresponsible ;)

  • I co to był za sposób ?

 56. Z ciekawością oczekuję

 57. Dziś też czekałem :) Ciężką próbę nam zafundowali redaktorzy Niebezpiecznika ;)

 58. Raz już obiecali i nie dotrzymali obietnicy.

  https://niebezpiecznik.pl/post/polacy-beda-sledzeni-przez-komorki/

  “Dla wszystkich przeciwników inwigilacji, dziś wieczorem opublikujemy artykuł dotyczący lokalizacji telefonów komórkowych poprzez nadajniki GSM (tak, chodzi o tą “filmową” triangulację. Zdradzimy jak korzystać z komórki i nie dać się zlokalizować.”

 59. Panowie… Co jest z tym artem na temat teoretycznego paraliżu Krakowa ?
  Miał być po uroczystościach, a ja go nadal nie widzę…

  PS. Ten o śledzeniu przez komórki też bym poczytał…

 60. No panowie czekamy na publikacje ;)

 61. I się nie doczekamy :> To się nazywa “security fail” :>

 62. A ja to nazywam responsible disclosure :>

 63. “A ja to nazywam responsible disclosure :>”

  Heh, chciałem Ci w środę w Warszawie na warsztatach z Compendiuma przypomnieć o naszym zakładzie z md5 ale postanowiłem że nie będę się wychylał :)

 64. TBH: jeszcze byś egzaminu nie zdał ;) Trzeba było, face2face bym opowiedział i pokazał :)

 65. No to zmarnowałem okazję, może jeszcze kiedyś będzie szansa żeby pogadać ;). A tymczasem, wraz z resztą chętnych, czekamy na publikację! :D

 66. mieszkam obok wawelu i wszystko działało, nie przyłożyły się chyba te służby. Być może tego dnia, podobnie jak stacjonujący na floriańskiej strażacy łoili wódę z pod stołu, w barze albo gruzińskiej restauracji?

 67. Coś im najwyraźniej nie wyszło;)

 68. […] kolei w Krakowie, w trakcie pogrzebu prezydenta Kaczyńskiego pojawiła się informacja o zagłuszaniu telefonii komórkowej — powodem miała być chęć ochrony dyplomatów przed ewentualnymi bombami z zapalnikami […]

 69. […] lat temu pisaliśmy o jammerach GSM — specjalistycznych urządzeniach do zagłuszania sygnału telefonii komórkowej w okolicy. […]

 70. […] kasy — a taką można sprawdzić prościej niż wdrapując się na dach, chyba, że sprytny złodziej skorzysta z odpowiedniego jammera GSM ;). Dodatkowo w Polsce większość transakcji kartowych jest autoryzowana w modelu Chip & […]

 71. […] modemu GSM. Niewykluczone, że niebawem w trasę będziemy więc musieli ruszać wyposażeni w podręczny jammer, aby uniemożliwić potencjalnym atakującym dostęp do naszego […]

 72. […] kabinę i zniszczyli wszystkie urządzenia typu telefony/tablety (albo odpalili jammera GSM), jest szansa, że któryś z pasażerów zacheckingował włączonego iPada… Już raz iPhone […]

 73. […] O tym jak skuteczny jest jammer GSM pisaliśmy w kontekście pogrzebu prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu. […]

 74. […] Dokładnie w ten sam sposób działają polskie służby. Przykład mieliśmy kilka lat temu w Krakowie, podczas pogrzebu prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu. […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: